Banner Tomaszów Mazowiecki

Dziś jest sobota 28.11.2015 , Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

 
 
Newsy

KONKURS GRANTOWY - SENIORZY W AKCJI

17.03.201011:06

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności i Towarzystwo Inicjatyw Twórczych "ę" ogłosiły ogólnopolski konkurs grantowy skierowany do osób 55+, które chcą zrealizować własny projekt społeczny.

Ze środków konkursu przyznane zostaną dotacje na realizację przedsięwzięć, które angażują osoby starsze do działania na rzecz otoczenia, uruchamiają i rozwijają inicjatywy oparte na współpracy międzypokoleniowej, a także sprzyjają rozwojowi wolontariatu osób starszych.
Organizatorzy konkursu „Seniorzy w akcji" chcą pokazać, że osoby 55+ są aktywnymi członkami społeczności lokalnych, którzy wykorzystują swój wolny czas, wiedzę i bogate doświadczenie życiowe i zawodowe w działaniach na rzecz innych; inicjują ciekawe przedsięwzięcia w swoim miejscu zamieszkania i pomagają w rozwiązywaniu lokalnych problemów.
Termin składania listów intencyjnych do 2 kwietnia 2010.
O dotacje mogą ubiegać się osoby, które ukończyły 55 lat i chcą (samodzielnie lub wspólnie z młodym liderem — do 30 roku życia) zrealizować projekt społeczny w oparciu o struktury Uniwersytetu Trzeciego Wieku lub innej wybranej organizacji/instytucji działającej nie dla zysku (tj np. fundacje i stowarzyszenia, organizacje kościelne, instytucje samorządowe).
Łączna pula środków przewidzianych na dotacje w ramach konkursu „Seniorzy w akcji" wynosi 350 000 zł. Minimalna kwota dotacji, o którą można ubiegać się w ramach konkursu, wynosi 5 tys. zł, a maksymalna 12 tys. zł.
Dotacje zostaną przyznane na projekty trwające do 10 miesięcy.
Realizacja projektów dofinansowanych w ramach programu może rozpocząć się najwcześniej 1 sierpnia 2010 r.
Więcej informacji na stronie www.seniorzywakcji.pl
 

 

 

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Urząd Miasta Tomaszów Mazowiecki 2000-2015 r.

  statystyka