Dziś jest piątek 28.11.2014 , Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy

 

 

 

 

 

 

 

 
 

 

Schronisko...

 Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tomaszowie Maz.

ul. Kępa 3
97-200 Tomaszów Maz.
44 724 57 84

 

 Adopcje zwierząt

w dni powszednie w godzinach 11.00 - 19.00
w soboty i niedziele w godzinach 11.00 - 15.00


Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Tomaszowie Maz. jest zlokalizowane przy ul. Kępa 3 i zajmuje obszar 4475 m². Na terenie schroniska znajdują się 44 boksy, w tym 23 ogólne, 11 służących kwarantannie oraz 10 boksów szpitala. W chwili obecnej w schronisku przebywa około 145 psów różnych ras i wielkości, które z utęsknieniem czekają na ludzi chcących dać im prawdziwy dom i opiekę. Zwierzęta mieszkają po kilka w boksie (w zależności od wielkości boksu). To sprawia, że walka psów o ciepłą budę, więcej jedzenia, uwagę odwiedzających, jest tu wyjątkowo silna.


Ten szczególny obiekt zabezpiecza zgodnie z ustawą z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach miejsce pobytu zwierzętom pozostawionym bez dozoru oraz organizuje ochronę przed bezdomnymi zwierzętami. Prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt jako zadanie własne gminy wynika z realizacji zapisu art. 11 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt.

Od 1 kwietnia 2013 r. prowadzeniem schroniska zajmuje się Tomaszowska Spółdzielnia Socjalna „Impuls”. Nadzór merytoryczny nad funkcjonowaniem schroniska sprawuje Wydział Inżyniera Miasta Urzędu Miasta w Tomaszowie Maz.


Schronisko dla bezdomnych zwierząt jest utrzymywane przede wszystkim z pieniędzy przekazywanych przez Gminę – Miasto Tomaszów Maz. Ponadto wspomagane jest ze środków zgromadzonych przez Tomaszowską Spółdzielnię Socjalną „Impuls” oraz hojnych darów mieszkańców naszego miasta

 

 

 

 

 

Serwis "A może by tak... przygarnąć psa !" jest intergralną częścią serwisu www.tomaszow-maz.eu. Serwis jest prowadzony przez Urząd Miasta w Tomaszowie Maz. , Wydział Inżyniera Miasta.

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone Urząd Miasta Tomaszów Mazowiecki 2000-2014 r.qq

  statystyka